AKCESORIA DO MONTAŻU ALUTHERMO®

W celu prawidłowego wykonania przegrody z izolacją Aluthermo®, bardzo ważne jest stosowanie oryginalnych akcesoriów, które zapewnią gwarancję odpowiedniego działania izolacji.

tasmaNadporoży

Taśma Aluthermo®

Taśma Aluthermo® (w przypadku taśmy systemowej szerokość 100 mm, długość 50 mb., lub w przypadku taśmy do nadproży szerokość 50 mm, długość 50 mb.), wykonana z czystego aluminium o grubości 100 mikronów, stosowana jest do łączenia i uszczelniania arkuszy, szczelin czy nacięć izolacji Aluthermo® Quattro. Jej użycie gwarantuje brak rozszczelniania się połączeń i utrzymanie właściwej szczelności izolacji. Stosowanie taśmy jest bardzo proste. Można ciąć ją dowolnie przy pomocy noża montereskiego i sklejać izolację Aluthermo® na jej łączeniach. Taśma produkowana jest w UE.

tasmasystemowa

Klej systemowy Aluthermo®

Klej systemowy Aluthermo® jest jednoskładnikowym klejem / uszczelniaczem polimerowym, który utwardza się pod wpływem powietrza. Został specjalnie opracowany do klejenia folii termicznej Aluthermo® QUATTRO z innymi powierzchniami typu aluminium, beton, cegła, stal, stal nierdzewna, metal, drewno, kamień szlachetny, szkło i wiele innych podłoży budowlanych. Stosuje się go głównie w miejscach, gdzie nie ma możliwości montażu mechanicznego np. do przyklejania izolacji na nadproża, oklejania słupów betonowych czy konstrukcji stalowych. Klej Aluthermo® aplikujemy za pomocą pistoletu do silikonu, wyciskając odpowiednią ilość na materiał (szacunkowe zużycie - patrz karta techniczna poniżej). Dodatkowym zabezpieczeniem przed ewentualnym uszkodzeniem tuby kleju w transporcie, jest specjalna zawleczka od spodu tuby, która zabezpiecza przed ryzykiem dostania się powietrza do środka. Klej produkowany jest w UE.

klej